1234 Street Name, City Name, United States
(123) 456-7890 info@yourdomain.com

Przedwczesny wytrysk

Wczesny wytrysk (łac. eiaculatio praecox), zwany też przedwczesnym wytryskiem oraz przedwczesną albo wczesną ejakulacją, to 1 z najczęściej diagnozowanych zaburzeń seksualnych. Szacuje się, iż dotyczy ona aż jednej trzeciej pełnoletnich mężczyzn czynnych seksualnie. Polega na wytrysku, który jest zbyt wcześnie, niż chcieliby tego partnerzy seksualni dla osiągania odpowiedniej satysfakcji seksualnej. Wczesny wytrysk to taki, który zdarza się w czasie krótszym, niż 2 minuty licząc od rozpoczęcia współżycia lub po nie więcej niż piętnastu ruchach frykcyjnych.
Ta dolegliwość jest naturalna w przypadku tych facetów, którzy dopiero rozpoczynają współżycie seksualne. Nie jest też powodem do denerwowania się, jeśli zdarzy się po zbyt długiej abstynencji seksualnej. W takich przypadkach wczesny wytrysk jest niemalże oczywisty i nie uznaje się go za dysfunkcję seksualną. Natomiast gdy wytrysk jest zbyt wczesny za każdym razem, jeśli facet podejmuje współżycie, wówczas jest to symptom chorobowy.
Powody wczesnego wytrysku są rozmaite. Przede wszystkim dotyczą one sfery emocjonalnej. Problemy z wytryskiem mają faceci narażeni na częste sytuacje stresogenne, chorujący na depresję czy nerwicę. Opisywana dysfunkcja dotyczy poza tym mizoginistów i osób odczuwających chorobliwy lęk przed kobietami. Od czasu do czasu wynika ona z nieodpowiednich zachowań wyuczonych w przeszłości – np. z częstej masturbacji, pospiesznego seksu albo praktykowania stosunków przerywanych. Czasami za wczesny wytrysk odpowiadają schorzenia i zaburzenia neurologiczne, głównie te, które dotyczą transmisji neuroprzekaźników w mózgu. Poza tym wczesny wytrysk może być generowany przez inne schorzenia, np. przez cukrzycę.

strona dostepna nawww.pewna-apteka.pl/