1234 Street Name, City Name, United States
(123) 456-7890 info@yourdomain.com

Kupuj mądrze produkty skórzane.

Dzięki metce informującej o składzie możemy bezproblemowo dopasować do swoich potrzeb zarówno ciuchy, oraz i buty lub nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada obowiązku przyklejania metki informacyjnej przy galanteryjnych towarach „skórzanych”. Dlatego też tak nagminnie po kilku miesiącach lub nawet tygodniach odkrywamy gorzką prawdę – nabyliśmy nieskórzany bubel! Jak zatem rozpoznać towar niedobrej jakości?
Głównie pytajmy. Czy produkt, np. pas skórzany zawiera warstwy syntetyczne? Czy zastosowana skóra jest pokryta syntetykiem? Czy w składzie znajduje się tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą ekologiczną?
Bez wątpienia próg prawdomówności sprzedawców zdarza się rozmaity, a w przypadku dużych sieci z odzieżą gro pracowników być może nawet nie będzie potrafiła na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę oraz co powinno zwiększyć naszą czujność?
Przede wszystkim cena. Nie dajmy się oszukać – ekologiczna skóra posiada swoją wartość i nabycie skórzanej teczki męskiej za 100 złotych polskich jest zwyczajnie niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na fakturę skóry, gdy jest zbyt gładka czy też zbyt regularna gdy chodzi o przebarwienia, żyłki czy porowatość, najprawdopodobniej jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, całkowicie zakryte ranty także mogą sugerować, iż zatuszowano użycie materiałów syntetycznych.
Brak odkrytych kantów lub także widocznych spodów skóry, także sugeruje wyrób sztuczny. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Nie zapominajmy,iż skóra naturalna to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony śmieć garbarski, a wykonane z niej pasy niebywale szybko psują się. Prawdziwa skóra powinna posiadać charakterystyczny zapach – pozostałość po procesach garbowania. Podobnie do człowieczej, skóra bydlęca posiada nieregularności – mniej albo bardziej widoczne w zależności od zastosowanego lakieru. Dokonując zakupu poprzez net zwracajmy uwagę na specyfikacje produktu – nie dajmy się oszukać znaczkiem „skóra naturalna”, ponieważ zgodnie z prawem można go naklejać nawet wtenczas, gdy towar zawiera jedynie jej niewielkie ilości.
Produkt zrobiony z ekologicznej skóry powinien przetrwać latami, dlatego powinno się kupować go rozsądnie!
tekst dostepny na stronie producent plecaków